mahallati
04 دی 1401 - 10:03

تمام جاده‌های استان سمنان باز هستند/ لغزندگی در ۲ محور

سمنان- رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه تمام جاده‌های استان علی‌رغم بارش برف روز و شب گذشته هم اکنون باز است، گفت: تنها محورهای شاهرود - آزادشهر و شهمیرزاد - کیاسر لغزنده هستند.

سرهنگ موسی بزرگی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی استان سمنان در پی بارش برف روز و شب گذشته، تاکید کرد: بیشترین میزان بارش در چهار گردنه استان و همچنین مناطق مرتفع بود.

وی با بیان اینکه ادامه بارش‌ها سبب شد تا محدودیت تردد با زنجیر چرخ در برخی محورها وضع شود، تاکید کرد: هم اکنون تمام جاده‌های استان سمنان باز هستند و راه اصلی مسدودی وجود ندارد.

رئیس پلیس راه استان سمنان در ادامه و با بیان اینکه محورهای شاهرود - آزادشهر و شهمیرزاد - کیاسر به دلیل شدت بارش‌ها لغزنده هستند، ابراز کرد: تردد در این محورها نیازمند زنجیر چرخ است همچنین نیاز است که راکبان وسایل نقلیه رعایت فاصله ایمن را در این جاده‌ها داشته باشند.

بزرگی با بیان اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ نه تنها در دو محور مذکور بلکه در تمام راه‌های استان سمنان الزامی است و این موضوع توسط پلیس راه کنترل می‌شود، بیان کرد: مأموران ما اجازه ورود به خودروهایی که زنجیر چرخ ندارند را به محورهای برف گیر استان سمنان نخواهند داد چرا که این موضوع به ایمنی مردم ما کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه توصیه ما به مردم این است که از سفر غیر ضروری در محورهای برف گیر و کوهستانی بپرهیزند، افزود: رعایت سرعت مطمئنه برای کنترل خودرو، همراه داشتن غذای خشک و لباس گرم و سوخت کافی، اطمینان از سلامت بخاری خودرو و برف پاک کن و… در زمره دیگر توصیه‌های ما در فصل سرد سال برای مردم است

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: توصیه می‌شود که دارندگان خودروی شخصی، لاستیک زاپاس خود را از منزل مجهز به زنجیر چرخ کنند تا در محل کوهستان تنها معطل بستن زنجیر برای یک چرخ شوند. این طور هم مدت زمان کوتاهی در سرما خواهند بود هم به مأموران ما در کنترل مسیر کمک می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 931914