mahallati
28 دی 1401 - 11:32

قطع برق در برخی مناطق بیرجند/مشکل به زودی رفع می شود

بیرجند- مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق بیرجند به واسطه افتادن شاخه درختان در پی برف بر روی کابل های برق، گفت: این مشکل به زودی مرتفع می شود.

محمدعلی آخوندی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حال حاضر برخی از راه‌های روستایی خراسان جنوبی بسته است ولی راه های اصلی و شریانی استان باز و تردد در آن جریان دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های امدادی از هلال احمر، راهداری و شهرداری آماده هستند، بیان کرد: شهرداری بیرجند با ۱۲ کامیون مشغول نمک پاشی و شن ریزی بوده و شش برف روب آن نیز مشغول فعالیت است.

علت قطعی برف برخی از مناطق بیرجند

آخوندی در زمینه گلایه برخی از شهروندان در زمینه قطعی برق و آب بعد از بارش برف، گفت: برف به روی شاخه های درخت های کاج انباشته شده و شاخه درختان هم بر روی سیم و کابل های برق افتاده و اختلالاتی را به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه اینکه مشکل موقتی است و به زودی رفع خواهد شد، ادامه داد: با این وجود شهروندان می توانند مشکل قطعی برق را به ۱۲۱ سامانه فوریت های برق اطلاع دهد تا موضوع پیگیری شود.

آخوندی گفت: در زمینه قطعی آب بارها به شهروندان هشدار داده شده است که کنتورهای خود را عایق کرده و بپوشانند تا دچار یخ زدگی نشود.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار خراسان جنوبی بیان‌کرد: از هم استانی ها خواستارم حتماً برف روبی جلوی منازل خود را داشته باشند چرا که در غیر اینصورت به واسطه یخ زدگی و لغزندگی معابر در رفت و آمد دچار مشکل خواهند شد.

کاهش شدید دمای هوا در ابتدای هفته جاری

آخوندی با بیان اینکه بارش برف و باران امروز و فردا در خراسان جنوبی خواهد بود، یادآور شد: در روزهای ابتدایی هفته آینده شاهدکاهش شدید دمای هوا خواهیم بود که استمرار همراهی در مدیریت مصرف انرژی را می‌طلبد.

وی گفت: طبق پیگیری هایی که داشته ام پروازها در فرودگاه بیرجند بدون مشکل انجام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: هر چند بارش برف ممکن است سختی هایی را به همراه داشته باشد ولی بی شک برای کشاورزان و قنات های ما برکت به همراه خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 984249