mahallati
03 دی 1401 - 12:22

تردد در محورهای طارم و دندی نیاز به تجهیزات ایمنی دارد/ پرهیز از سفرهای غیرضرورری

رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به بارش برف و کاهش دید در محور های مواصلاتی استان به رانندگان توصیه کرد که با تجهیزات کامل زمستانی و ایمنی در جاده ها تردد کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمدعلی عظیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بارش برف از شب گذشته در استان آغاز شده و هم اکنون نیز در حال باریدن است اظهار کرد: با توجه به شدت و سنگینی بارش برف احتمال ادامه بارش‌ها در روزهای آینده، مه آلود بودن منطقه متصور و عبور و مرور در محورهای ( تهم – چورزق ، دندی، خانچایی) فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
 رئیس پلیس راه استان زنجان از رانندگان خواست خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی، وسایل گرمایی و زنجیر چرخ تجهیز و در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
وی ادامه داد: در این راستا، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید رانندگان خصوصا با وجود مه غلیظ در ساعات صبحگاهی، متصور است.
عظیمی با اشاره به اینکه از ابتدای صبح ماموران پلیس راه استان با تشکیل اکیپ‌هایی اقدام به امدادرسانی به شهروندان و آموزش بستن زنجیر چرخ کرده‌اند، اضافه کرد: رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی، رانندگی با سرعت مطمئنه، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه قبل از حرکت و اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی و برف‌پاک کن، از موارد بسیار مهم برای رانندگی در چنین شرایط جوی، محسوب می‌شود.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 930067