mahallati
13 بهمن 1401 - 16:36

۶۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به مازندران تخصیص داده شد

قائمشهر - نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه و سیمرغ در مجلس گفت: ش هزار میلیارد تومان اعتبارات تبصره ۱۸ به استان تخصیص داده که تاکنون هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر کمال علیپور بعداز ظهر پنجشنبه در ششمین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری شهرستان‌های قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ گفت: مهمترین کاری که در کشور برای برون رفت از وضعیت شکننده بوروکراسی اداری می‌توان انجام داد تسهیل در کسب و کار و صدور مجوزها است.

وی افزود: با نگاه هدف گذاری رشد اقتصادی ۸ درصد، دولت کارهایی را باید انجام دهد که یکی از مدل‌هایی که دنیا روی آن کار کرده است مردمی سازی اقتصاد کشور است و اینکه دولت خودش را از پیله تنیده شده تصدی‌گری خارج کند و به سمت مردمی سازی برود و تلاش کند تا چالش‌ها و مشکلات پیش روی را بردارد.

علیپور از تصویب قانون تسهیل در صدور مجوز کسب و کارها خبر داد و افزود: قانون صدور مجوزها و تسهیل در کسب و کار را تصویب کردیم تا کسانی که می‌خواهند تولید کننده باشند، هرچه سریع‌تر کسب و کارخود را شروع کنند.

علیپور از اختصاص ۳۲ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۸ خبر داد و عنوان کرد: از این مبلغ تاکنون توانستیم شش هزار میلیارد تومان را در مازندران اقدامات اولیه انجام دهیم اما فقط ۱,۵۰۰ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015370